İtalya’da Üniversite Okumak için 10 Neden

İtalya son yıllarda yurtdışında eğitim alınan ülkelerin başında. Peki neden İtalya’da master yapmalı? Veya neden İtalya’da üniversite okumalı?

İşte bizim, yani Vera Eğitim’in 10 nedeni:

  • Türkiye’ye yakın: Birçok şehrine uçakla 2-3 saatte ulaşabilme kolaylığı. Artık Pegasus’la her gün, günün farklı saatlerinde İtalya’nın birçok şehrine direk uçmak mümkün. Biletleri önceden takip ettiğinizde fiyatlar çok ucuz.
  • Saat farkının önemsiz olması. İstediğin zaman ailenle ve arkanda bıraktıklarınla konuşabilme özgürlüğü. Amerika kadar uzak değilsiniz.
  • Neşeli insanlar: İnsanlar neşeli, rahatına düşkün, eğlencesine dinlenmesine zaman ayırıyor. Yüksek sesle konuşup gülüyorlar. İnsan kendini İtalya’da rahat hissediyor.
  • Lezzetli yemekler: Lezzetleri damak tadımıza uygun. Pizza, makarnayı geçtik, peynir çeşitleri, deniz mahsülleri, hamur işler hepsi çok leziz.
  • Görsel şölen: Sokaklar vitrinler insanın içini açıyor. Herkes özenli, mis kokuyor. Milano’daki köpekler bile şık.
  • Şehir içi ulaşım kolaylığı: Çoğu şehirde metro yerine bisiklet ve yürüyüş ulaşım aracı. Kaos ve trafik yok. Yokuş yok. Ulaşım çok rahat.
  • Tasarım cenneti: Mobilyadan, vitrinlere her yerde tasarım var. Sokak festivalleri, mobilya dükkanları, sergiler her yerden tasarım fışkırıyor.
  • Sanatın merkezi: Leonardo da Vinciler, Michelangelolar boşuna bu topraklarda yetişmemiş. İtalya’nın Floransa gibi bazı şehirler adeta açık hava müzesi. Çeşmeleri heykeller o kadar bol ki, insan kanıksıyor. Roma imparatorluğundan gelen tarihsel zenginlik mutfaktan sahne sanatlarına her yere saçılmış.
  • Modanın merkezi: Dünyaca ünlü markaların bolluğu. Prada, Dolce Gabbana, Missoni, Gucci, Pucci, Salvatore Ferragamo, Fendi… Saymakla bitmez
  • Güzel hava: İngiltere gibi hava hep puslu, yağmurlu ve iç karartıcı değil. Mesela Roma’da senenin 9 ayı dışardaki masalarda oturmak mümkün.

İtalya’da eğitim almayı düşünüyorsanız, Vera Eğitim Danışmanlık’a gelin. 10 yılı aşkın süredir sadece İtalya’ya yönelik danışmanlık veriyoruz. vera@veraedu.com 0216 504 2012

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Fashion Styling, Interior Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalya'daki Okullar, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın