İtalya’daki en iyi tasarım okulları

img-20161105-wa0029

İtalya’daki en iyi tasarım okulları hangileri? diye soruyorlar. Bu sorunun cevabını mümkün olduğunca öğrencilerimize bırakmaya çalışıyoruz. En iyi okul, sizin eksiğinizi en iyi tamamlayan okuldur. İhtiyacınızı en iyi karşılayan okuldur.

Fakat şunu söyleyebiliriz: Vera Eğitim olarak, İtalya’da eğitim alanında öyle bir noktaya geldik ki, artık İtalya’daki okullar bize gelip temsilcilik vermek istiyor. Fakat okulları dikkatle inceliyoruz, ziyaret ediyoruz ve içimize sinmeyenlerin temsilciliğini yapmıyoruz.

Bugünkü yazımızda İtalya’da iç mimarlık, ürün tasarımı veya tasarımın herhangi bir alanında üniversite veya master eğitimi almak isteyenler için en seçkin özel okulları özetleyeceğiz.

  1. Domus Academy: Sadece master okulu. Bütün öğrencilerine staj organize ediyor. Milano’da, reputasyonu en yüksek okullardan biri. İş imkanı açısından güzel olanaklar sağlıyor. Gerçek şirketlerle, proje bazlı eğitim veriyor.
  2. NABA: 2 yıllık yüksek lisansları ve 3 yıllık YÖK denkliği olan üniversite programları var. Akademik kariyer düşünenler, NABA’da master yapmalı. Geniş kampüs ortamı olan, Amerikan düzenine sahip bir üniversite.
  3. IED: Avantajı İtalya’daki büyüklüğü ve tanınırlığı. Milano dışında, Roma, Venedik, Torino vb. birkaç kampüsü var. Eğitimleri çok çeşitli. Sustainable architecture masterı, animation design, interior design vb. birçok eğitimi var.Hem 3 yıllık YÖK denkliği olan lisans eğitimleri hem de 1-2 yıllık yüksek lisans eğitimleri var.
  4. SPD: Sadece master eğitimi veren, staj içeren bir okul. Programları Ekim ayında başlıyor. Car Design bölümüyle öne çıkıyor.
  5. Marangoni: Binbir çeşit moda eğitimi (moda fotoğrafçılığı, fashion business, moda hukuku vb. gibi modanın binbir dalı) olan, 3 yıllık üniversite ve 1 yıllık master programları olan şık ve havalı bir okul. Ücretleri yıllık 25bin, 30bin euro civarında.
  6. Polidesign: Politecnico di Milano bünyesindeki master okulu. Yarı devlet özelliğinden uygun fiyatları ile öne çıkıyor. Yüzyılı aşkın teknik üniversite kökeni de artı bir prestiji. Yacht design, lighitng design, strategic design en çok talep gören bölümleri.
  7. Florence Design Academy: Floransa’da küçük bir okul. Hem 3 yıllık üniversite eğitimleri hem de 1 yıllık master programları var. YÖK denkliği olmasa da eğitim kalitesinden her giden memnun. Yıllık ücretleri 6850 Euro
  8. Polimoda: Floransa’da yer alan, süper teknolojik laboratuar ve atölyelere sahip, Ferragamo ailesine ait moda okulu. 4 yıllık üniversite ve 1 yıllık master programları olan, portfolionun yanı sıra bir de sınav yaparak zor öğrenci alan prestijli bir okul.

Vera Eğitim olarak bu okullara her sene öğrenci yolluyoruz. Hatta NABA ve Domus Academy’den bu sene bütün dünyadaki temsilcilik ofisleri içinde “top partner” ödülünü aldık. Yani “en çok” öğrenci ve “en nitelikli” öğrenci yollayan firma olduk. Dürüst ve itinalı bir şekilde başvurularınızı hazırlayıp, sevgiyle takip ediyoruz. Öğrencilerimizin başarıyla sevinip, onlarla takım oluyoruz. İşimizi severek yapıyoruz.

İtalya’da Eğitim için bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurmanızı rica ederiz.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Florence Design Academy, IED, Marangoni, NABA, Polidesign, Polimoda, SPD, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın