Liseler için Portfolio Değerlendirme

20161111_15230712 Kasım Cumartesi günü Akaretler W Hotel Studio’da NABA Üniversitesi’nden Damiano Antonazzo ile kısa bir sunum gerçekleştirdik. Vera Eğitim’i temsilen ben önce İtalya’da eğitim alanındaki deneyimlerimizden bahsettim. 2016 yılında NABA’nın bütün dünyadaki en iyi temsilcilik ofisi ödülünü alışımızı anlattım. Ardından Damiano NABA’nın değişen kabul şartlarını anlattı.

20161112_110150

Çok güzel bir organizasyon oldu. İtalyan Lisesi, Açı okulları, Hisar Eğitim Vakfı, Koç Lisesi, Enka, Avusturya Lisesi, St. Joseph, Şişli Terakki, Robert Kolej ve daha bir çok iyi liseden İtalya’da tasarım okumayı hedefleyen öğrenciler Damiano ile görüşüp çizimleri hakkında fikir aldı. Portfoliolarını nasıl düzenlemeleri gerektiğini öğrendiler. Veliler İngiliz okullarının güvenlik endişesi ile bu sene ülkemize gelmemelerinden yakındı ve NABA’nın ziyaretine ne kadar memnun olduklarını söylediler.

20161112_111534

Bu tip aktiviteler hem çok eğlenceli oluyor sosyal anlamda, hem de faydalı. Öğrenciler çalışmalarını profesyonel bir göze değerlendirmiş olurken, biz de veliler ve öğrencilerle etkileşim halinde olup onların beklentilerini daha iyi anlıyoruz.

Vera Eğitim olarak neredeyse her ay farklı bir okuldan temsilcileri misafir ediyoruz. Bir sonraki aktivitemize katılmak için ilgilendiğiniz bölümle beraber bize iletişim bilgilerinizi göndermeniz yeterli. vera@veraedu.com

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Design, Graphic Design, Interior Design, NABA, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın