SPD ile yurtdışı eğitim fuarı

screenshot_2016-10-31-21-05-29-1

Cumartesi ve Pazar günleri çalıştık. Harbiye’de, IEFT yurtdışı eğitim fuarı vardı.

Fuarda İtalya’dan 3 tane okulduk. Bir tanesi İtalya’nın en eski devlet okullarından biri olan Venedik’teki Ca’ Foscari Üniversitesi. Diğer 2 stand ise bize aitti.Bu seferlik mütevazi olmazsak, İtalya’da eğitim alanında uzman olunca İtalya’daki okullar da standını bize emanet ediyor:) Okullarımızdan biri gastronomi eğitimleriyle ünlü Apicius, diğeri ise design alanındaki master programlarıyla ünlü Scuola Politecnica di Design’dı.

Fuar son birkaç yıldır olduğu gibi İstanbul Kongre Merkezi’nde. İnanılmaz bir kalabalık oluyor. Özellikle Cumartesi günleri. Benim şahsi fikrim, yurt dışında eğitim giderek popülerleşiyor. Bakalım önümüzdeki senelerde neler göreceğiz.

SPD’nin temsilciliğini 5 yıldır yapıyoruz. Her sene en az 5 öğrencimiz bu okulun master ve sertifika programlarına yazılıyor. SPD, ciddi ve sıkı bir okul. Herkese kabul vermiyorlar. Okulun en sevdiğim yanı, mastera kabul alamayanlar için sertifika programları olması. Yani diyelim industrial design master’ından kabul alamadınız. Yine 1 yıl olan sertifika programına giderek eksiklerinizi tamamlayıp seneye tekrar masterda şansınızı deneyebiliyorsunuz. Sertifika programları içerik olarak aynı master gibi zengin, eğitim dili İngilizce ve 1 yıl sürüyor. SPD’nin en meşhur bölümü Car Design masterı. Yine kabul alamayanlar için Car Design Tools adında bir yıllık programı var. Onun dışında birkaç senedir Food Design eğitimi veriyorlar ki, konuyla ilgisi olmayanın bile dikkatini çekecek cinsten. SPD ile ilgili bilgi ve başvuru için Türkiye resmi temsilcisi Vera Eğitim

vera@veraedu.com / 0216 504 20 12 / Bostancı İstanbul

img_3209

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Car Design, Interior Design, SPD, İtalya'da Eğitim, İtalyan Devlet Okulları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın