Trieste, İtalya’nın liman şehri

20160319_192142

Buralardan kalkıp da İtalya’ya gitmişken Trieste’ye mi gidilir? Vallahi bir haftasonu için, hele bir de işle ilgili bir konuyla birleşiyorsa, seve seve gidilir. Geçtiğimiz ilkbahar eşimin de Avusturya sınırındaki işini bahane edip, bir haftasonu Trieste’de buluştuk. Trieste’ye direk uçak yok. En yakın hava alanı Venedik, ona da sık uçuş olmadığından ve genellikle pahalı olduğundan neredeyse yarım saat uzaklıktaki Lubiana havaalanından geldim.

Trieste çok güzel bir liman şehri. Hava aydınlık olmasına rağmen, rüzgar alan ve serin bir şehir. Çiçek festivaline denk geldiğimiz o haftasonunda, Trieste’de çok güzel 2 gün geçirdik. Meşhur Opicina tramvayı, dağlık yapısı, üniversitesi (Università degli Studi di Trieste), limanı şehrin en belirgin yanları. İtalya’nın her yeri ayrı güzel, hep güzel…

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın