Giorgia ile bir gün

giorgia-ile

Geçtiğimiz hafta Milano’dan Linguadue’den Giorgia’yı misafir ettik ofisimizde. Linguadue, Linguaviva’nın Milano şubesinin adı. İtalya’nın en eski ve “gerçek İtalyan” dil okullarından biri. Zaten ince eleyip sık dokuyarak temsilcilik aldığımız için, 2 resmi dil okulu temsilciliğimiz var. Gerçekten iyi okullar olduğuna inandığımız.

Giorgia da bu inancımızı destekliyor. Her zaman işinin başında coşkuyla, bizim de sahip olduğumuz tutkuyla çalışıyor. Kursa kayıt olan bütün öğrencilerinin adlarını biliyor. Hatta bu sene 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bana ilk mesaj atan o oldu. Gecenin 12’sinde! Halimizi, hatrımızı sorduktan sonra öğrencilerinin iyi olduğunu, isterlerse Türk velilerin ona rahatça ulaşabilmeleri için cep telefonunu vermişti. Giorgia’yı iş ilişkimizin dışında, bu insani halleri için ayrıca seviyoruz. İyi ki varsın Giorgia!

Bloğumuzu takip edenler biliyor. İtalya’da devlet okullarını hedefleyenler de biliyor. Linguadue her yaz 4 haftalık devlet üniversitelerine giriş sınavları için hazırlık kursu açıyor. Mimarlık, mühendislik ve tıp alanlarında. İngilizce ve hatta İtalyanca. Geçen sene yaklaşık 10 öğrencimiz bu kurslara kayıt oldu. Lise 3 yani 11. sınıfın yazı bu kursları mutlaka tavsiye ediyoruz. Böylece öğrenciler, sadece İtalya’daki sınava hazırlanmakla kalmıyor. Ayrıca 12. sınıfta ne çalışacağını biliyor. Siz de İtalya’da Politecnico veya Milano, Pavia gibi okullarda tıp eğitimi hedefliyorsanız Linguadue’nin kurslarına mutlaka katılın. Kurslarla ilgili genel bilgiler websitemizde mevcut, ama bilgi formunu doldurursanız sizi arayıp daha detaylı anlatırız. Bu yaz için kayıtlar açıldı bile.

http://veraedu.com/resmi-okullarimiz/linguadue/

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Linguaviva, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Devlet Okulları, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın